پنجشنبه 26 دی 1392 ساعت 08:01 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )

در سیستم سقف کرومیت از تیرچه های فولادی با جان باز ( تیرچه کرومیت ) در ترکیب با بتن استفاده می شود . برای پر کردن فضای خالی بین تیرچه ها از قالب های ثابت مانند بلوک های سیمانی، پلی استایرن، طاق ضربی، قالب های موقت فولادی (کامپوزیت) و یا یک پر کننده سبک دیگر استفاده می شود.تیرچه های فولادی متشکل از یک نبشی در بال فوقانی و یک تسمه در بال تحتانی و نیز یک میلگرد خم شده درجان می باشند .  فاصله بین تیرچه ها ۷۳ تا ۱۰۰ سانتی متر و ضخامت بتن روی سقف بین ۴ تا ۱۰ سانتی متر است . تیرچه ها خود ایستا هستند و به نحوی طراحی شده اند که به تنهایی وزن بتن خیس و عوامل اجرایی را تحمل می کنند . لذا اجرای این سقف نیاز به استفاده از شمع ندارد .


سقف کرومیت چیست ؟


ایران سازه گسترمزایای سقف کرومیت
- عدم نیاز به شمع بندی - به دلیل اینکه خود تیرچه ها به تنهایی (قبل از گرفتن بتن) وزن بتن خیس و عوامل اجرایی را تحمل می کند.
- سرعت و سهولت اجرا – این نوع سقف به نسبت سیستم های مشابه ، آسانتر و با سرعت بیشتری انجام می شود ، بطوریکه ۴۸ ساعت بعد از بتن ریزی روی سقف قابل رفت و آمد و بارگذاری سبک است .

- امکان اجرای همزمان چند سقف - به دلیل عدم استفاده از شمع می توان عملیات بتن ریزی را بر روی چند سقف به صورت همزمان انجام داد.
- یکپارچگی سقف و اسکلت - به علت جوش شدن تیرچه ها به اسکلت ، پس از گرفتن بتن، سقف و اسکلت یکپارچه شده و می تواند مانند یک دیافراگم صلب عمل کند.
- امکان حذف کش ها - به علت یکپارچگی سقف و اسکلت می توان کش ها (اعضای غیر باربر) را حذف کرد . این موضوع ، علاوه بر صرفه جویی در مصرف فولاد باعث یکنواختی زیر سقف نیز می شود. در سقف های تیرچه بلوک معمولی ، به علت عدم امکان اتصال مکانیکی بین تیرچه های بتنی و پل های فلزی ، هماهنگی تغیر مکان جانبی قابها به وسیله کش ها تامین گردد .
- کاهش مصرف بتن و کمتر بودن وزن سقف - به علت فاصله زیاد تیرچه ها ، از مصرف بتن حدود ۲۰ % کاسته می شود و لذا سقف سبک تر می گردد.
- یکنواختی زیر سقف و مصرف گچ و خاک کمتر
- پایین بودن تنش در بتن
- امکان طراحی و اجرای سقف با دهنه ها و باربری خاص - تا کنون سقف با دهنه حدود ۵ متر و  یا شدت بار  ۷ تن بر متر مربع اجرا شده و به تایید رسیده است .
- حذف اثر فولاد در زیر سقف - به علت پایین تر بودن سطح بلوکها نسبت به تیرچه ها ، پوشش گچ و خاک زیر تیرچه ها نسبت به سایر سقفها بیشتر است . این موضوع باعث کاهش جذب ذرات معلق می گردد .
- سهولت اجرای داکت( بازشو) - به علت فاصله زیاد تیرچه ها از هم ، برای عبور لوله های تاسیسات و…  نیاز به قطع کردن تیرچه ها نمی باشد.
اجرای این سقف بر روی اسکلت های فولادی ، بتنی و دیوارهای باربر امکانپذیر می باشد.
درسقف کامپوزیت کرومیت با استفاده از قالب های فلزی فضاهای خالی بین تیرچه ها قالب بندی می شود . نهایتأ با حذف قالب ها پس از بتن ریزی ، سقفی سبک بوجود می آید . در این سیستم به علت غرق شدن کامل جان تیرچه ها در بتن ، لرزش کمتری نسبت به سایر سیستم های مشابه سقف کامپوزیت مشاهده می کنیم .
:: مرتبط با: پروژه های درحال اجرا ,
چهارشنبه 25 دی 1392 ساعت 09:11 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )

دانلود کامل جزوه استاتیک در لینک زیر


download

چهارشنبه 25 دی 1392 ساعت 09:04 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )


گاهاً، سقف های کرومیت در سالهای اخیر به جای تیرچه های بتنی مورد استفاده قرار گرفته شده اند. در حقیقت این تیرچه ها کاملاً فولادی بوده و بر خلاف تیرچه های بتنی که از میلگرد و بتن ساخته شده است کاملا فولادی می باشد. در قسمت بال فشاری آن در بالا از نبشی، در قسمت پایین یا همان قسمت کششی آن ورق به جای بتن مسلح و برای برش به جای میلگرد از تسمه بصورت خرپایی استفاده می شود. اینگونه سقف ها دارای مزایا و معایبی می باشد که از جمله آن می توان به عیب امکان کمانش موضعی نبشی در حین بتن ریزی و مزیت استفاده در دهانه های بلند و وزن کمتر این سقف در مقایسه با سقف تیرچه بتنی اشاره نمود. البته در فایل زیر می توانید مطالب بسیاری در این خصوص کسب نمایید و با استفاده از فایل طراحی تحت اکسل بدون هیچگونه تخصص خاصی طراحی و کنترل های مربوط به اینگونه تیرچه ها را انجام دهید. امید است که برای شما سودمند واقع شود.


دانلود راهنمای سقف های تیرچه کرومیت در 13 صفحه با حجم تقریبی 15 مگابایت


Download


دانلود فایل طراحی تحت اکسل با حجم تقریبی 3/1 مگابایت

توضیح: پس از باز کردن فایل اکسل در نوار ابزار در سمت پایین سمت راست صفحه بر روی عبارت کرومیت کلیک کنید


Download


منبع:http://takeen.ir:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
چهارشنبه 25 دی 1392 ساعت 09:02 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )


در این قسمت یک جزوه مناسب برای درس راهسازی قرار داده شده است. این جزوه متعلق به مهندس میرزایی بوده که توسط دو تن از دانشجویان وی آقایان صابحی و محمدی بصورت تایپی در آمده است. امید است که برای شما سودمند واقع شود.


دانلود در 98 صفحه با حجم 6/2 مگابایت


Download


منبع: http://takeen.ir
:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
چهارشنبه 25 دی 1392 ساعت 08:59 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )

به همت یکی از دانشجویان تحقیقی جامع در زمینه روش مقاوم سازی سازه های بتن آرمه با استفاده از مصالح FRP تهیه گردیده شده است. در ادامه مطلب می توانید آن را دانلود و مطالعه نمایید.


با تشکر از آقای امید عباسیدانلود در 44 صفحه با حجم 1 مگابایت


منبع: http://takeen.ir
:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
چهارشنبه 25 دی 1392 ساعت 08:56 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )


به همت دوست و همکار گرامی، آقای دکتر محمود میناوند و به مناسبت هفته پژوهش پاورپوینتی جهت معرفی انواع سیستم های میراگر در سازه مهیا و در دانشگاه ارائه گردید. هدف اصلی این کار ایجاد آشنایی دانشجویان گرامی با مطالبی خارج از آنچه در دانشگاه تدریس می شود، می باشد. در ادامه مطلب می توانید فایل این ارائه را دانلود نمایید. امید است که برای شما عزیزان سودمند واقع شود.دانلود در 48 صفحه با حجم تقریبی 18 مگابایت


منبع: http://takeen.ir
:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
پنجشنبه 12 دی 1392 ساعت 10:27 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )

اینبار هم یكی از دوستان عزیز ما و شما بنام جناب آقای مهندس ایمان جفار  دانشجوی ارشد سازه لطف كردند و كنفرانس بسیار ارزشمند خود را در زمیینه زلزله با موضوع ضوابط ویژه برای طراحی در برابر زلزله برای ساختمان بتی برای ارسال كردند تا در اختیار شما قرار بگیرد این فایل تقریبا 50 صفحه ای بسار ارزشمن و عالی است و دانلود آن را به همه شما عزیزان علاقه مند توصیه میكنیم
 

 
آخرین عناوین مطالب
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات