چهارشنبه 30 بهمن 1392 ساعت 11:59 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )
بتن پیش تنیده 
سازه های بتن پیش تنیده به علت حذف بعضی از ستون ها و پایه ها ، امکان اجرای سازه با دهانه های وسیع تر را امکان پذیر ساخته و قابلیت سازه از نظر معماری را بالا می برد. به طور مثال سطح هیپربولوئید بتن پیش تنیده که برای پوشش سقف ساختمان های صنعتی با دهانه های 10 تا 18 متر ، سازه های فضایی و ... به کار می رود از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه و از نظر معماری زیبا است. 

کاربرد بتن پیش تنیده: بتن پیش تنیده برای غلبه بر مشکل ترک خوردن در بتن آرمه است به کار می رود. بتن پیش تنیده برای اولین بار درسان فرانسیسکو در سال 1886به ثبت رسید. زمانی که یک قسمتی ساختمانی پیش از حمل بار خدمات، متراکم شود پیش تنیدگی به وجود می آید برای جبران این گونه خسارتها از بتن پیش تنیده استفاده میشود . بتن پیش تنیده به عنوان نسل سوم بتن معرف است. بتن پیش تنیده توسط فولاد مسلح کشیده شده در یک جزء ساختمان به وجود میاید. مراحل بتن ریزی ، پیش تنیدگی می تواند به عنوان پیش تنیدگی بتن و پس تنیدگی بتن تقسیم بندی شود. پیش تنیدگی بتن ، فولاد مسلح را پیش از بتن ریزی تحت کشش قرار می دهد و پیش تنیدگی بتن نیز به پیوند ساخته شده بین فولاد مسلح کشیده می شوده و بتن سفت شده اعمال می شود. در تکنیک پس تنیدگی فولاد مسلح یا تاندون بعد از بتن ریزی و بدست آوردن مقاومت مناسب کشیده می شود . در پس تنیدگی تاندون های فولادی در بتن با مقاومت درست در حفره های محفوظ قرار داده می شود.

 در اروپا به دلیل فقر فولاد ، بتن پیش تنیده به عنوان یک ماده سازنده مجاز بعد از جنگ جهانی دوم شناخته شده است. اولین ساختار بتن پیش تنیده در آمریکای شمالی،برای ساخت پل خاطره انگیز ، در سال 1951به پایان رسید. این روزها با توسعه بتن پیش تنیده پل ها با دهانه های طویل ، ساختمان های بلند وبرجها ، . . . ساخته می شود. پلهای ساخته شده بوسیله بتن پیش تنیده در اسپانیا در حال حاضر با دهانه اصلی 440 متر ساخته می شود. برجهایی در کانادا تورنتو که با بتن پیش تنیده ساخته شده به ارتفاع 553 متر است. 

انواع بتن پیش تنیده: بتن پیش فشرده. بتن پیش تنیده. در یک تیرچه بتن آرمه کمتر از نیمی از بتن تحت فشار قرار می گیرد و ترک ها در کف تیرچه تحت بارگذاری کامل ایجاد میشود. زمانی که یک تیرچه بتن پیش تنیده می شود، تمامی بتن متراکم می شود. مکان های خارج از مرکز فولاد مسلح در تیرچه ، خمیدگی به وجود می آورد. تیرچه بتن پیش تنیده در اثر بارگذاری هموارتر می شود ، اما باز هم تمامی بتن متراکم نمی باشد و هیچ گونه ترکی بوجود نمی آید. اضافه بر فقدان ترک ها ، عمل ساختاری در تیرچه های بتن پیش تنیده بسیار موثرتر از تیرچه های مسلح معمولی هستند و همچنین از مواد کمتری نیز استفاده می کنند. اولین مرحله در پیش تنیدگی به این صورت هست که رشته های پیش تنیده فولاد در عرض کف قالب بسط داده می شود. در مرحله بعد بتن در اطراف رشته های کشیده شده و ریخته می شود و بتنها به رشته ها می چسبند. زمانی که رشته ها قطع می شوند، بتنها متراکم شده و تیرچه خمیده می شود.

 انواع بتن: بتن پس تنیده بتن پاششی بتن پیش تنیده بتن خود تراز بتن خود تراکم بتن با مقاومت بالا بتن نفوذ ناپذیر در پس تنیدگی طی عمل آوری بتن، بتن مجاز نمی باشد که به رشته های فولاد بچسبد. بعد از عمل آوری بتن ، رشته ها به وسیله یک جک هیدرولیک ، تنیده شده و به انتهای تیرچه متصل می شود.

 مزایای بتن پیش تنیده : نداشتن ترکهای دائمی در بتن پیش تنیده : یکی از مهمترین خاصیت سازه های بتن پیش تنیده نداشتن ترک های دائمی است. این موضوع موجب دوام بیشتر این نوع سازه ها نسبت به سازه های بتنی و بتن آرمه میبا شد . این امر به خصوص در مکانهاهایی با گازها و زمین های خورنده و همچنین سازه های دریایی بسیار مورد اهمیت است. استفاده از بتن پیش تنیده بهتربودن نسبت به بتن آرمه در ساختمان تانکرهای آب و مخازن به منظوره نداشتن ترک است . 

وزن کمتر سازه بتن پیش تنیده: وزن سازه های بتن پیش تنیده به مراتب از وزن سازه های بتن آرمه معادل وکمتر است . به این دلیل که از مقاومت تمام سطح مقطع بتن استفاده می شود ، میزان بتن مورده نیاز کمتر است . مورد بعد چون فولاد مصرفی دارای مقاومت بیشتری است ، معمولاً وزن فولاد لازم بین یک سوم تا یک پنجم وزن فولاد معمولی معادل است. 

نداشتن خیز به سمت پایین در بتن پیش تنیده: نداشتن خیز به طرف پایین تیرهای بتنی پیش تنیده تحت تاثیره بارهای معمولاً کم تر است. چون قبل از وارد آمدن بارهای سرویس ، تحت تاثیر نیروهای پیش تنیدگی مقداری خیز به سمت بالا و در تیر نیز به وجود می آید، که از شدت خیز به سمت پایین کم می کند.

 آزمایش سازه قبل از بارگذاری در بتن پیش تنیده: در سازه های بتن پیش تنیده قبل از وارد آوردن بارهای سرویس ، سازه به وسیله نیروی پیش تنیده به شدت بارگذاری شده و بتن و فولاد تحت تاثیره قرار می گیرد ، این یک نوع عرضیابی از نظر اطمینان داشتن به بتن و فولاد است.

 قابلیت انعطاف پذیری در بتن پیش تنیده: با عوض کردن مقداری نیروی پیش تنیدگی می توان سازه را آسان و یا انعطاف پذیر کرد ، بدون اینکه مقاومت نهایی آن تغییرکند.

 اقتصادی بودن سازه بتن پیش تنیده: سازه های بتن پیش تنیده معمولاً برای دهانه های بزرگ و بارهای سنگین بتن آرمه اقتصادی تر استفاده میشود.
:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
چهارشنبه 30 بهمن 1392 ساعت 11:57 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )

شات کریت یا همان بتن پاششی

شات کریت ، همان بتن پاششی است که بوسیله پمپ شاتکریت به سطح پاشیده می شود. با استفاده از مواد افزودنی فابیر در پمپ شات کریت یا پمپ بتن پاششی موجب بالا رفتن استحکام بلند مدت و کوتاه مدت شات کریت یا بتن پاششی میشود و همچنین با اضافه کردن این ماده به پمپ بتن، شات کریت دیسپرس شده و ضریب بازگشت آن بسیار کاهش میابد از مزایای دیگر این افزودنی به پمپ شات کریت یا بتن پاششی این است که با افزودن این ماده از ایجاد ترک در بتن جلوگیری می شود.
افزودنی شات کریت یا بتن پاششی فابیر که به پمپ شات کریت اضافه میشود و از رشد ترک در بتن جلوگیری کرده و باعث آب بند شدن آن می شود.همچنین این مواد افزودنی نفوذ پدیری شات کریت یا بتن پاششی در برابر یون کلر و کربناسیون را کاهش می دهد.

بتن پاششی یا شات کریت و مواد افزودنی بتن پاششی

ماده افزودنی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت بر پایه مواد افزایش دهنده استحکام بتن در بلند مدت و کوتاه مدت است و همچنین این ماده افزودنی موجب آب بندشدن بتن پاششی می شود. این ماده افزودنی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت دارای الیاف بوده و با ایجاد لزجت موجب کاهش ضریب بازگشت بتن پاششی می شود همچنین این ماده افزودنی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت از ایجاد ترک های احتمالی در بتن پاششی جلوگیری نموده و مانع پیشرفت ترک در بتن پاشیده می شود. همچنین استفاده از ماده افزودنی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت موجب کاهش خطرات ناشی از تغییرات سریع دما و کاهش زمان لازم جهت نگهداری و محافظت از بتن می گردد.. فابیر تولید کننده مواد افزودنی مورد نیاز بتن پاششی یا شات کریت و مواد افزودنی برای پمپ بتن پاششی یا شات کریت می باشد. از دیگر مزایای مواد افزودنی شاتکریت افزایش مقاومت مکانیکی است و همچنین چسبندگی بیشتر بین بتن و میلگرد است. در مواد افزودنی فابیر به علت استفاده از الیاف و پودر میکروسیلیس شاهد افزایش مقاومت فشاری به بیش از550 kg/cm2 خواهیم بود و هم چنین به علت لزجت مناسب و عدم استفاده از قالب سبب می شود تا سطح مورد نظر بهتر دیده شود و بتن به شکل مناسب تری بین میلگردها اجرا خواهد شد. فابیر تولید کننده مواد افزودنی مورد نیاز بتن پاششی یا شات کریت و مواد افزودنی برای پمپ بتن پاششی یا شات کریت می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بتن پاششی یا شات کریت لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید شات کریت - شات کریت تر بتن پاششی.
:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
چهارشنبه 30 بهمن 1392 ساعت 11:53 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )
بتن الیافی نوعی کامپوزیت است که با استفاده از الیاف تقویت کننده داخل مخلوط بتن باعث افزایش مقاومت کششی و فشاری بتن می شود. این کامپوزیت (بتن الیافی)، یکپارچگی و پیوستگی خوبی داشته و امکان استفاده از بتن به عنوان یک ماده شکل پذیر جهت تولید سطوح مقاوم پرانحنا را فراهم می سازد  برای ساخت بتن الیافی از افزودنی بتن یا ژل میکروسیلیس شرکت فابیر که حاوی الیاف می باشد میتوان استفاده کرد یا میتوان گفت که برای اضافه کردن الیاف به بتن و تولید بتن الیافی ژل میکروسیلیس فابیر که شامل الیاف پلی پروپیلن می باشد بسیار مناسب می باشد. بتن الیافی تولید شده با ژل میکروسیلیس فابیر از قابلیت جذب انرژی زیادی برخوردار بوده و تحت اثر بارهای ضربه ای به راحتی از هم گسسته نمی شود.

 نمونه تاریخی بتن الیافی، استفاده از کاهگل در بنای ساختمان است. در واقع بتن الیافی نوع جدید این تکنولوژی می‌باشد که الیاف طبیعی و مصنوعی جدید، جانشین کاه و سیمان جانشین گل به کار رفته در ترکیب کاهگل شده‌اند. 

بتن الیافی تولید شده با ژل میکروسیلیس تخصصی فابیر خواص مناسبی همچون شکل‌پذیری بالا، مقاومت فوق‌العاده، قابلیت جذب انرژی و پایداری در برابر ترک خوردن را دارا می باشد که متناسب با آن ها می توان موارد کاربرد فراوانی برای آن بتن الیافی یافت. به طور مثال در کف سازی سالن‌های صنعتی، می توان از بتن الیافی به جای بتن آرماتوری متداول استفاده کرد. بتن الیافی از بهترین مصالح مورد استفاده در ساخت بناهای مقاوم‌ به‌ ضربه همچون سازه پناهگاه ها و انبارهای نگهداری مواد منفجره به شمار می رود و بنای شکل گرفته از بتن الیافی، قابلیت فوق العاده ای در جذب انرژی ضربه دارد. همچنین در ساخت باند فرودگاه ها به خوبی می توان از بتن الیافی کمک گرفت. موارد دیگری از به کارگیری بتن الیافی، ساخت قطعات پیش ساخته ساختمانی مانند  پانل های سایبان و یا پاشش بتن روی سطوح انحنا‌دار همچون تونل ها می باشد. به‌ کارگیری بتن الیافی در بنای یک سازه علاوه بر موارد یاد شده از مزایایی همچون عایق بودن سازه در برابر صدا و سرعت بالای اجرا نیز برخوردار است. استفاده از بتن مسلح ( مثل بتن الیافی ) به طور روز افزونی در حال افزایش است.

 از دیگر کاربردهای ژل میکروسیلیس تخصصی فابیر می توان به استفاده از آن در ساخت و سازهای بلند مرتبه، پل های بادهانه های بزرگ، سازه های دریایی، مصالح زیراساس برای روسازی راه و نیز به عنوان جاذب انرژی در سازه های نظامی مدفون اشاره کرد. امروزه با به کار بستن انواع الیاف شیشه، پلی‌پروپیلن، فولاد و دربرخی موارد کربن، تولید انواع بتن های کامپوزیتی در کاربردهای مختلف صنعتی ممکن گردیده و به‌کارگیری آنها درکشورهای پیشرفته دنیا مورد قبول بخش ساختمان و عمران واقع شده است. انواع الیافی که در بتن الیافی استفاده می شود در اشکال و اندازه های مختلفی تولید می شود شامل الیاف شیشه ای ، الیاف پلاستیکی و الیاف فولادی . پارامتر مناسب که یک رشته از الیاف را تعریف می کند نسبت ظاهری می باشد که نسبت طول الیاف به قطر معادل الیاف است. مقدار نسبت های ظاهری (l/d) معمولاٌ بین 30 تا 100 است .

میزان مصرف این محصول برای ساخت بتن الیافی 
ژل الیاف دار بتن فابیر که برای ساخت بتن الیافی استفاده می شود را به میزان 5% الی 8% وزن سیمان مصرفی به بتن اضافه فرمایید. میتوان در زمان ساخت بتن الیافی در بچینگ و یا بعد از تولید بتن الیافی در تراک میکسر این ژل میکروسیلیس را اضافه کرد. 

مزایای ژل میکروسیلیس الیاف دار فابیر :
با استفاده از این ژل برای ساخت بتن الیافی تمامی مقاومت های کششی و خمشی و مقاومت فشاری بتن الیافی افزایش میابد. هم چنین با استفاده از ژل میکروسیلیس فابیر برای ساخت بتن الیافی نفوذ پذیری آب و نفوذ پذیری عوامل مهاجم بیرونی کاهش میابد. لازم به ذکر است که بتن الیافی تولید شده با ژل میکروسیلیس فابیر مقاومت سایشی بالایی نیز دارد که میتوان از این بتن الیافی برای ساخت بتن ضد سایش نیز استفاده کرد.:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
چهارشنبه 30 بهمن 1392 ساعت 11:48 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )

افزودنی های بتن

مواد مضاف، موادی شیمیائی هستند كه به مقدار جزئی به بتن اضافه می شوند تا بعضی از خواص مناسب و مطلوب را در بتن ایجاد كننـــد . مواد اصلی تشکیل دهنده بتن عبارت‌اند از: سیمان، آب و مصالح سنگی، به طور کلی هر ماده دیگری که غیر از مواد اصلی به بتن (یا ملات یا دوغاب) در ضمن ساخت افزوده شود، ماده افزودنی نامیده می‌شود. مواد افزودنی معمولاً به صورت گرد یا مایع هستند و یک یا چند ویژگی بتن را تغییر داده، برخی از آنها را اصلاح می‌کنند و بعضاً ممکن است سبب اختلال و بروز عیب در پاره‌ای از ویژگیهای مطلوب بتن شوند. میزان مصرف مـــواد مضاف در بتن كم بوده و معمولا‍ً به صورت درصدی از وزن سیمان مشخص می شود . 
• علی رغم کل ملاحظات، باید به خاطر داشت که هیچ نوع و مقداری از افزودنیها را نمی توان به عنوان جانشین یک روش بتن ریزی خوب در نظر گرفت. 
• موثرترین افزودنی ها هم به عواملی چون نوع و مقدار مواد سیمانی، مقدار آب، شکل سنگدانه، دانه بندی، نسبت های مخلوط، مدت زمان اختلاط، اسلامپ و دمای بتن بستگی دارد. 

دلایل استفاده از افزودنی ها

1- کاهش هزینه ساخت بتن 
2- دستیابی موثرتر به خصوصیات معینی از بتن نسبت به روش های دیگر 
3- حفظ کیفیت بتن در ضمن مراحل مختلف مخلوط کردن، حمل، ریختن و عمل آوری در شرایط آب و هوایی نامساعد 
4- غلبه بر شرایط اضطراری معین در ضمن عملیات بتن ریزی 

گروه‌بندی کلی مواد افزودنی

1. زود گیر كننده ها 
2. كند گیر كننده ها 
3. مواد روان ساز یا خمیری کننده 
4. روان کننده‌های ممتاز 
5. مواد مضاف هوا زا 
6. مواد پوزولانی 
7. مواد کاهنده آب 
8. مواد آب‌بند کننده 
9. مواد افزودنی متفرقه 

دسته اول: تسریع كننده ها (زود گیر كننده ها )

مواد تسریع کننده به منظور تسریع در گیرش، سخت شدن و کسب مقاومت زودهنگام به کار می‌روند. کلرور کلسیم از متداول‌ترین مواد تسریع کننده است، ولی اثر چندانی در پایین آوردن درجه حرارت یخ زدن بتن ندارد. قبل از مصرف، باید آن را در آب حل کرده و سپس به آب اختلاط بتن اضافه نمود. زیرا در صورت افزودن آن به صورت خشک، تکه‌های حل نشده در مخلوط ممکن است سبب بیرون پریدگی بتن سخت شده و ایجاد لکه‌های سیاه روی سطح بتن شود. مقدار کلرور کلسیم هیچ گاه نباید از (2%) وزن سیمان در بتن غیر مسلح تجاوز کند، چون سبب سفت شدن سریع و ازدیاد جمع‌شدگی ناشی از خشک شدن بتن می‌شود. 
مصرف آن به خاطر وجود یون کلر، در بتن مسلح و قطعات بتنی که در آن تکه‌های آلومینیومی یا فولادی کار گذارده شده، یا احتمال بروز واکنشهای قلیایی در مواد سنگی آن موجود باشد و یا در معرض آب یا خاک سولفاته قرار گیرد، ممنوع است. 
درصدهای معینی از سولفاتهای سدیم و پتاسیم و هیدراکسیدهای سدیم و پتاسیم در تندگیر کردن بتن مؤثرند. مواد مضافی بر مبنای فرماتهای کلسیم و سدیم نیز ساخته شده‌اند که خورندگی آنها کمتر است. گاهی اوقات فرمات کلسیم با مواد بازدارنده خوردگی مانند نیتراتها، بنزواتها و کرماتها مخلوط می‌شود. نیترات کلسیم و چند ترکیب دیگر نیز به عنوان تسریع کننده پیشنهاد شده‌اند. به طور کلی افزودن مواد تندگیر کننده، بیشتر برای فصول سرد و برداشتن قالب قبل از موعد است. اصولاً طرح اختلاط صحیح بتن، گرم کردن آب و سنگدانه‌های آن و عایقکاری حرارتی قالبها به مصرف مواد تسریع کننده ارجحیت دارد. 

دسته دوم : كند گیر كننده ها

مواد افزودنی کندگیر کننده برای کاهش تأثیر هوای گرم بر گیرش بتن، گاهی اوقات برای طولانی کردن زمان گیرش در کارهای حجیم مانند سدهای بزرگ بتنی یا پمپ کردن بتن در فواصل زیاد یا حمل بتن آماده در مسافتهای دور به کار می‌روند. مصرف این مواد معمولاً موجب کاهش مقاومت اولیه بتن می‌شود. 
اغلب کندگیر کننده‌ها، روان کننده یا عامل کاهنده آب بتن نیز هستند. در برخی از آنها حباب هوا نیز ایجاد می‌شود. معمول‌ترین کندگیر کننده‌ها سولفات کلسیم است که برای تنظیم زمان گیرش سیمان در موقع آسیاب کردن کلینگر به آن اضافه می‌شود. شکر به مقدار حدود (0.1%) وزن سیمان اثر کمی در کندگیر کردن دارد و هنگامی که مقدار آن به (0.2%) برسد، ممکن است گیرش نهایی را تا 72 ساعت نیز تأخیر اندازد. پودر شیر کم چربی، انواع نشاسته کلرورهای آمونیوم و آهن، اکسی کلرورها، برات و تارتارات کلسیم و بی‌کربناتهای قلیایی گیرش سیمان را به تأخیر می‌اندازند. 

دسته سوم: روان ساز یا خمیری کننده

گاهی اوقات به علت شکل نامناسب دانه‌های سنگی، نامناسب بودن دانه‌بندی یا اشکال در انتخاب نسبتها‌ی اختلاط، مخلوط بتن تازه خشن است. در این شرایط ممکن است، بهبود کارایی مورد نیاز باشد، به ویژه در حالتی که پرداخت سطوح بتنی با ماله مورد نظر است. کارایی بهبود یافته ممکن است در بتن‌ریزی قطعات با میلگرد زیاد، پمپ کردن بتن و بتن‌ریزی توسط لوله نیز مورد استفاده قرار گیرد. بیشتر اوقات افزایش عیار سیمان یا دانه‌های ریز، کارایی مورد نیاز را تأمین می‌کند. بهترین ماده روانساز، حباب هوا است و به ویژه در بهبود کارایی مخلوطهای کم سیمان خشن مؤثر است. چون حبابهای هوا همانند لغزان‌ساز عمل می‌کنند. 
در مخلوطهایی که مصالح رد شده از الکهای با چشمه 300 و 150 میکرونی آنها کم است، برای بهبود کارایی، افزودن مواد نرم شده پوزولانی یا بی‌اثر (شیمیایی) متداول است. ادامه مطلب
:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
چهارشنبه 30 بهمن 1392 ساعت 11:43 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )

شرح بتن آماده
 بتن آماده مصرف تولیدی شرکت فابیز یک بتن آمده ای است که بعد از مخلوط شدن بتن آمده با آب و یک افزودنی بتن مورد نیاز یک بتن آماده و بدون انقباض تولید می کند که در آن بتن به دلیل درشتی دان های موجود در بتن آماده برای استفاده درسازه های نیمه حجیم مناسب است.
 بتن آماده ساخت فابیر از لحاظ استحکام دارای خواص شیمیایی و مکانیکی خوبی می باشد. و این بتن آماده برای نصب ماشین آلات صنعتی و فنداسیون استفاده می شود.
برای دست یابی به مقاومت 280 kg / m2 در نمونه استوانه ای و روانی حدود 17 cm لازم می باشد که برای هر کیسه 25kg CA2.5 kg ژل تخصصی و 1.3 تا 1.4 لیتر آب را با بتن آماده مخلوط کرد. با این ترکیب درهفت روز مقاومت بتن به 320 kg / m2 در 28 روزه به 380 kg / m2 بر روی نمونه استوانه ای خواهد رسید . برای. 

.

بتن آماده و  3 موارد کار برد عمده بتن آماده

 1. بتن آماده با خاصیت بدون جم شدگی برای  گروت ریزی نیمه حجیم زیر پی ها ی صنعتی.
 2.  مرمت سازه های صنعتی که نیاز به بتن آماده بدون انقباض دارد.
 3.  پر نمودن چاله باکس های نیمه حجیم با بتن آماده.

 جهت مشاوره و دریافت اطلاعت بیشتر در مورد تولید بتن آماده و قیمت بتن آماده می توانید با واحد فروش شرکت فابیر تماس حاصل فرمایید .

4 خواص عمده بتن آماده فابیر

 

 1. بتن آماده فابیر با یک افزودنی بتن شامل تمام مواد سیمانی و سنگدانه می باشد .
 2.  بتن آماده فابیر دارای مواد افزودنی مخصوصی می باشد که به بتن آماده استحکام و روانی مناسبی دارد.
 3.  بتن آماده تولید شده با مواد افزودنی فابیر مشکل انقباض در بتن جوان را با انبساط گازی جبران می کند.
 4.  در ساخت بتن آماده فابیر سنگ دانه های آهنی استفاده نشده است و این بتن آماده با استاندارد های مورد نیاز تولید شده و استحکام و دوام این بتن آماده گارانتی شده است.  

تحویل بتن آماده
 بتن آماده فابیر در كیسه های 25کیلو گرمی آماده تحویل می باشد. و یا این بتن آماده به صورت درخواست مشتری بسته بندی و قابل تحویل می باشد. شکل طاهری بتن آماده این بتن آماده به صورت مخلوط پودر و سنگدانه تولید وعرضه می گردد . نگهداری وانبار بتن آماده بتن آماده تولیدی فابیر در کیسه های اصلی بدور از رطوبت و گرمای زیاد تا یک سال قابل استفاده می باشد. و در شراط نگهداری دیگر ممکن است تاریخ انقضا بتن آماده کمتر باشد.
 

دستوالعمل مصرف بتن آماده: قبل از مصرف بتن آماده از پاک شدن سطوح از هر گونه آلودگی و چربی و سنگ ریزه های سست و زا ئد دیوارهایی که قبلا بتن ریزی شده اطمینان حاصل نمایید. پس از به خوبی مخلوط کردن بتن آماده با آب آن را سریع استفاده نمایید. بهتر است که در مناطق گرمسیر آب مورد نیاز بتن آماده به دمای 4 درجه سانتی گراد برسد. وزن مخصوص بتن آماده تازه مرطوب: وزن مخصوص بتن آماده تازه مرطوب حدودا 2370kg/m بسته به درست بودن روش مصرف بتن آماده و اختلاط آن مطابق دستور العمل توصیه شده می باشد.
:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
چهارشنبه 30 بهمن 1392 ساعت 11:40 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )
روانساز بتن روانساز بتن یكی از مواد افزودنی بتن است که كاملاً جدید و تخصصی است روانساز بتن مایع بر پایه پلی كربوكسیلات اصلاح شده می باشد كه برای بتن های ویژه و سایت های كاری تخصصی بتن طراحی شده است. بتن های خود تراز شونده و خود متراكم شونده ویژه بتن هایی هستند كه الزامات آیین نامه ای آن برای به حداقل رساندن نسبت آب به سیمان را در حد نهایت درخواست کرده باشد و یا در كارگاه های خاص و حساسی كه افت اسلامپ با دیگر مواد روانساز بتن بر پایه پلی كربوكسیلات قابل تحمل نباشد همگی از مواردی است كه موارد ویژه كاربرد این روانساز بتن بر پایه پلی كربوكسیلات به حساب می آیند. یک روانساز بتن با خاصیت دیرگیر کنندگی که بصورت مایع عرضه می گردد و روی سطح ذرات سیمان اثر می گذارد و خاصیت روان کنندگی بسیار خوبی به بتن می دهد.
 کاربرد روانساز بتن : روانساز بتن برای قالب های لغزنده استفاده می شود. به عنوان یک افزودنی روانساز بتن، کاهش دهنده آب بتن است. روانساز بتن ماده دیرگیر کننده است برای افزایش خواص کار پذیری و افزایش نسبی مقاومت. روانساز بتن برای ساخت بتن آماده خصوصاً برای فاصله حمل های نسبتاً طولانی. روانساز بتن برای بتن ریزی در هوای گرم و مواردی که ایجاد تاخیر در گیرش اولیه بتن می کند. روانساز بتن برای ساخت بتن با کارپذیری مناسب در مواردی که مصالح شکسته و ماسه با مدول نامناسب از کارپذیری بتن کم کرده باشد کاربرد دارد. روانساز بتن برای تسهیل در پمپ پذیری بتن و عملکرد و بتن ریزی های حجیم و حجم های بزرگ از بتن های غیر حجیم که می بایست یکپارچه اجرا شوند.
مزایای روانساز بتن: روانساز بتن برای به حداقل رساندن خطر جدا شدگی و آب انداختن بتن. روانساز بتن برای افزایش دوام بتن و امکان ویبره نمودن بهتر و آسانتر بتن. روانساز بتن برای جلوگیری از ایجاد درز سرد. روانساز بتن برای کاهش مشکلات اجرایی کار با بتن در مناطق گرمسیر. روانساز بتن برای افزایش ماله پذیری بتن. روانساز بتن برای امکان تولید بتن اقتصادی و مقرون به صرفه. روانساز بتن برای روان کنندگی و کاهنده آب با خاصیت دیرگیری. یک روانساز بتن قوی کاهنده آّب بتن می باشد که زمان گیرش اولیه بتن را به تعویق می اندازد. روان ساز بتن با پراکنده نمودن ذرات سیمان باعث افزایش روانی بتن و تاثیر بهتر عملکرد آب بتن در واکنش هیدراتاسیون سیمان می شود. روان ساز بتن با به تاخیر انداختن زمان هیدراتاسیون اولیه سیمان گیرش اولیه بتن را به تاخیر می اندازد. روان ساز بتن برای ایجاد مخلوط نرم و کارا در بتن هایی که سنگ دانه های خشن و زبر دارند کارایی دارد. روان ساز بتن فاقد یون کلر بوده و مناسب استفاده در کلیه بتن های مسلح است. ویژگی های روان ساز بتن. رنگ روان ساز بتن مایع قهوه ای است. چگالی روان ساز بتن 119در دمای 2 الی 24 درجه سانتیگراد می باشد. روان ساز بتن کلراید ندارد.
 میزان مصرف روان ساز بتن : میزان معمول مصرف روان ساز بتن در محدوده 25 الی 85 درصد وزن سیمانی است.
فابیر همچنین تولید کننده سوپر روانساز بتن و فوق روانساز بتن می باشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد سوپر روانساز بتن فابیر و فوق روانساز بتن لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید. 
منبع : www.fabirco.org:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
چهارشنبه 30 بهمن 1392 ساعت 11:34 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست علی اصغر فیض اله زاده | ( نظرات )
مجموعه ای کامل از مواد شیمیایی هستند که موجب بهبود خواص بتن و دستیابی به ویژگی های جدیدی در بتن می شوند. 
از معروفترین محصولات این گروه می توان به فوق روان کننده ی بتن با پایه های مختلف (نظیر نفتالین، پلی کربوکسیلات، ملامین و....) اشاره نمود که همچنین می توانند دارای خاصیت نرمال، دیرگیری و یا زودگیری نیز باشند. 
از دیگر محصولات معروف این گروه می توان به ژل های میکرو سیلیس (خمیر سوپر سیلیکا) که توانایی اجرای آسان تر و آب بند نمودن و یا ضد سایش نمودن بتن و افزایش تمامی مقاومت ها (فشاری، خمشی، کششی، ضربه ای، دینامیکی و ...) را در تمامی سنین به بتن می دهد، اشاره نمود.

 موارد استفاده :


 • آب بند نمودن بتن در سازه هایی مانند استخرها، دیوارهای حائل و ...
 • کفسازی سازه های بتنی در معرض سایش و فرسایش مانند کف سوله های صنعتی و ...
 • بتن ریزی در شرایط آب و هوای گرم و یا مسافت های طولانی (حفظ اسلامپ بالا) 
 • بتن ریزی در مقاطع دارای تراکم آرماتور بسیار بالا 

ویژگی ها :


 • افزایش اسلامپ بتن در عین افزایش مقاومت فشاری آن 
 • حفظ اسلامپ جهت اجرای بتن در شرایط محیطی نامناسب 
 • ساخت بتن های دارای کارآیی های ویژه نظیر بتن آب بند، بتن ضد سایش، بتن الیافی و ...

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماییدادامه مطلب
:: مرتبط با: - آمـــــــوزش و مقالـــــــــــــــات ,
 

 
آخرین عناوین مطالب
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic